Krav maga

 

ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

Podstawowym celem zajęć jest opanowanie prostych środków, które zwiększają szansę skutecznej obrony w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Chcemy kształtować wiedzę i nawyki właściwego zachowania w sytuacjach trudnych.

Bardzo istotnym w szkoleniu prowadzonym przez Piotra Święcickiego jest aspekt poruszania się w granicach obowiązującego prawa. Należy pamiętać, że system Krav Maga nie jest dyscypliną sportową. Nie prowadzimy rywalizacji. Działamy w ramach obrony koniecznej, ewentualnie w stanie wyższej konieczności.

Jak najbardziej oczywistym jest też to, że Krav Maga jako dziedzina praktyczna stara się reagować na wszelkie aspekty zagrożeń. Podlega stałej ewolucji. Coś co w przeszłości dawało efekty, dzisiaj może i powinno być weryfikowane ze względu na ciągłe zdobywanie wiedzy i doświadczenia.

Szkolenie w systemie Krav Maga daje narzędzia zarówno do działania w sytuacji niespodziewanej, zaskakującej jak i walki podczas starcia bezpośredniego. W aspektach samoobrony jest to działanie przy zagrożeniu ze strony jednego bądź wielu napastników, nieuzbrojonych lub atakujących niebezpiecznymi narzędziami. Kluczową kwestią dla systemu Krav Maga, tym samym dla szkolenia prowadzonego przez mł. insp. w st. sp. Piotra Święcickiego jest to, że

działanie musi być

PROSTE

 

SZYBKIE

 

SKUTECZNE

 

Sprawdź nasz grafik. Zobacz, kiedy ćwiczymy.